Biografie

Nebahat Albayrak

door Administrator

Mr. Nebahat Albayrak, geboren te Sarkisla, Turkije, 10 april 1968. Politieke partij: PvdA.

Functie

Vicepresident communications, Upstream International, Shell Nederland (sinds 5 november 2012)

Opleiding

  • Internationaal en Europees recht Rijksuniversiteit Leiden (tot 1991)
  • Gaststudent rechten Universiteit van Ankara (1991)
  • Studie l'Institut d'Etudes Françaises te Ankara (van 1991 tot 1992)
  • Politieke wetenschappen l'Institut d'Etudes Politiques te Parijs (1993)

Vorige functies

  • Medewerker Landelijk Bureau Racismebestrijding te Utrecht (1990)
  • Beleidsmedewerker internationale zaken en Europese Zaken, Bureau van de Secretaris-Generaal van het ministerie van Binnenlandse Zaken (1993-1995)
  • Beleidsmedewerker directie Coördinatie Integratiebeleid Minderheden, ministerie van Binnenlandse Zaken (1995-1998)
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal namens de PvdA (19 mei 1998 - 21 februari 2007)
  • Staatssecretaris van Justitie (22 februari 2007 - 23 februari 2010)
  • Lid Tweede Kamer voor de PvdA (vanaf 12 mei 2010 tot 20 september 2012)

Nevenfuncties

  • voorzitter Stichting Kaapschip te Rotterdam
  • voorzitter adviesraad Nuffic
  • lid Raad van Toezicht Stichting concert- en congresgebouw "De Doelen" te Rotterdam
  • lid bestuur Rotterdamse Kunsthal
  • lid Adviesraad M4B

Persoonlijk

  • Beide grootvaders waren boer én dorpshoofd
  • Vader was steigerbouwer in Rotterdam toen Albayrak in Turkije werd geboren
  • Albayrak heeft de Nederlandse én de Turkse nationaliteit
  • Ridder in de Orde van Oranje-Nassau (17 maart 2010)

Uitspraken

Of het [de Armeense volkerenmoord, red] ook precies aan de volkenrechtelijke definitie van genocide voldoet, laten wij graag over aan juristen en historici. (9 november 2006, Trouw, samen met Frans Timmermans)

 





Tags

0 reacties