biografie

Gerdi Verbeet

Gerdi Verbeet
Gerdi Verbeet

default_avatar door Administrator

Gerardina Alida (Gerdi) Verbeet, geboren 18 april 1951 te Amsterdam.
Politieke partij: PvdA.


Verbeet, Gerdi

Functie

Voorzitter Tweede Kamer (2006-heden)

Opleiding

  • Openbare lagere school te Amsterdam
  • Gymnasium-a, Cartesius Lyceum te Amsterdam, (1963 - 1970)
  • M.O.-Nederlandse Taal- en Letterkunde (akte M.O.-a) (1977 - 1980)
  • M.O.-Nederlandse Taal- en Letterkunde (M.O.-b, niet voltooid) (1980 tot 1982)
  • Sociale geografie (niet voltooid) (1970 - 1974)

Loopbaan

  • Docent/examinator Stichting Opleiding Sociale Arbeid te Haarlem (1980 - 1990)
  • Lerares Nederlands Berlage Lyceum te Amsterdam (1981 - 1984)
  • Docent/ontwikkelaar intensieve taalcursus, Erasmus College te Haarlem (1983 - 1984)
  • Coördinator Contactcentrum Onderwijs-Arbeid, provincie Utrecht (1984 - 1987)
  • Stafmedewerker koepelorganisatie van regionale organen leerlingwezen te Houten (1987 - 1991)
  • Projectleider Tijdelijke Regeling Voorschakeling Leerlingwezen voor allochtonen te Scheveningen (1991 - 1992)
  • Projectmanager emancipatie en vrouwenvakscholing in het beroepsonderwijs, bve-projectcoördinatie te Scheveningen (1992 - 1994)
  • Politiek adviseur van staatssecretaris T. Netelenbos van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (1994-1998)
  • Politiek adviseur PvdA-fractieleider A. Melkert (1998-2001)
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal (11 december 2001 - 23 mei 2002)
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal (26 juli 2002 - )
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal (26 juli 2002 - 20 september 2012)
  • Voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal (6 december 2006 - 20 september 2012)

Nevenfuncties

  • Voorzitter oudercommissie
  • Voorzitter bewonersvereniging
  • Lid bestuur Blijfhuis te Zaanstad
  • Lid Raad van Advies Masterfoods
  • Lid Raad van Advies Nederlandse Kredietbank te Amsterdam
  • Voorzitter Taskforce 50+ Sport en Bewegen
  • Lid bestuur Stichting Vrouwen en Pensioenrecht

Persoonlijk

  • Heeft twee zoons en woont in Amsterdam
  • Houdt van lezen en films kijken
  • Kwam op 15 februari 2007 in aanvaring met PVV-Kamerlid Sietse Fritsma over zijn motie die volgens Verbeet 'buiten de orde' was
  • Haar broer Martin Verbeet is voorzitter van het Amsterdamse stadsdeel Oost/Watergraafsmeer

  • Werd op 22 juni 2010 herkozen als voorzitter van de Tweede Kamer. Ze kreeg 94 stemmen. Haar uitdager Charlie Aptroot van de VVD kreeg 54 stemmen.

Uitspraken

'Het is hoog tijd voor emancipatie van ouderen in onze samenleving.' (in een toespraak in het Willem Dreeshuis, 16 mei 2007)

Adres

Tweede Kamer der Staten-Generaal
Postbus 20018
2500 EA Den Haag
Telefoon: 070-318 22 11
E-mailadres: voorzitter@tweedekamer.nl
Website: Persoonlijke pagina Tweede Kamer.nl

Tags

zie ook

0 reacties