Artikel

biografie

Hans van Baalen

door Frank Verhoef 5 feb 2008

Hans van Baalen
Hans van Baalen

Johannes Cornelis van Baalen (roepnaam: Hans), geboren 17 juni 1960 te Rotterdam. Politieke partij: VVD.

Functie

Sinds 14 juli 2009 in het Europese Parlement voor de VVD.

Opleiding

  • Openbare lagere school te Krimpen aan den IJssel
  • Havo, bijzonder-neutrale Krimpenerwaard College te Krimpen aan den IJssel (1973 - 1977)
  • Atheneum-a, bijzonder-neutrale Krimpenerwaard College te Krimpen aan den IJssel (1977 - 1979)
  • Rechten (Nederlands recht, internationaal publieksrecht), Rijksuniversiteit Leiden (1979 - 1986)
  • Rechten (staatkundige studierichting, internationale variant), Rijkskuniversiteit Leiden (1986 - 1988)

Vorige functies

  • Lid partijcommissies Buitenlandse Zaken & Ontwikkelingssamenwerking, Europese Zaken en Defensie (1990 tot 1998)
  • Lid bestuur VVD kamercentrale Den Haag (1991 tot 1993)
  • Lid landelijke commissie Vorming en Scholing (LCV) (1991 tot 1993)
  • Lid Eurocontact (1991 tot 1993)
  • Lid bestuur LIGN (Liberale Internationale Groep Nederland) (1991 tot 1997)
  • Co-auteur 'Wel vrijwillig, niet vrijblijvend; talent-management bij de VVD' (1991)
  • Lid Stuurgroep Talent-Management VVD (1992 tot 1994)
  • International secretaris hoofdbestuur VVD (14 mei 1993 tot 1 januari 1998)
  • Lid bestuur Liberale Internationale te Londen (1993 tot 1997)
  • Lid partijraad ELDR (vanaf 1993)
  • Lid ELDR-programmacommissies Europese Verkiezingen (1994 en 1999)
  • Landelijk campagneleider VVD gemeenteraadsverkiezingen en Tweede-Kamerverkiezingen 1998 (24 maart 1997 tot 2 april 1998)
  • Lid landelijke p.r.-commissie (LPC) (24 maart 1997 tot 2 april 1998)
  • Voorzitter Organisatiecomité VVD 50 (24 maart 1997 tot 1 februari 1998)
  • Lid Tweede Kamer (28 september 1999 tot 23 mei 2002)
  • Campagneleider VVD Tweede-Kamerverkiezingen (2003)
  • Voorzitter ELDR-programmacommissie Europese Verkiezingen (2004)
  • Lid presidium (bureau) Liberale Internationale (2000 tot mei 2005)
  • Lijsttrekker Europarlementsverkiezingen 2009
  • Lid Tweede Kamer (30 januari 2003 - 14 juli 2009)

Nevenfuncties

  • President Liberale Internationale, Londen
  • Lid ELDR-partijraad, Brussel
  • Voorzitter Liberale Internationale-Groep Nederland
  • Lid Leids Volkenrechtelijk Dispuut, Prof. Mr. B.M. Telders
  • Fellow 21st Century trust, Londen
  • Fellow International Institute of Strategic Studies (IISS)
  • Fellow Salzburg Global Seminar

Publicaties

'Wel vrijwillig, niet vrijblijvend; talent-management bij de VVD' (1991)

Persoonlijk

  • Getrouwd, heeft een zoon en woont in Den Haag
  • Zijn echtgenote is directeur van het Fonds Slachtofferhulp
  • Heeft diverse buitenlandse onderscheidingen
  • Pleitte voor herinvoering van de dienstplicht (2004)

Uitspraken

'Kritiek op de mensenrechten is hard nodig, maar sporters hoeven niet met spandoeken naar Peking.' (website Van Baalen, 2008)

Adres

Hans van Baalen
Lid Europees Parlement
Wiertzstraat 60
ASP 10G302
1047 Brussel
België

Tel: +32 2 28 476 15
Fax: +32 2 28 496 15

E-mail: hans.vanbaalen@europarl.europa.eu
Website: www.hansvanbaalen.eu

Twitter




    Baalen, Hans van

    Filmmateriaal: Master Journalistiek Rijksuniversiteit Groningen


    Tags

    zie ook

    0 reacties