Artikel

dossiers

Nebahat Albayrak

door Administrator 7 mei 2007

Nebahat Albayrak
Nebahat Albayrak

Mr. Nebahat Albayrak, geboren te Sarkisla, Turkije, 10 april 1968. Politieke partij: PvdA.

Albayrak, Nebahat

Functie

voorzitter adviesraad Nuffic (Nederlandse organisatie voor internationale samenwerking in het hoger onderwijs)

Opleiding

  • Internationaal en Europees recht Rijksuniversiteit Leiden (tot 1991)
  • Gaststudent rechten Universiteit van Ankara (1991)
  • Studie l'Institut d'Etudes Françaises te Ankara (van 1991 tot 1992)
  • Politieke wetenschappen l'Institut d'Etudes Politiques te Parijs (1993)

Vorige functies

  • Medewerker Landelijk Bureau Racismebestrijding te Utrecht (1990)
  • Beleidsmedewerker internationale zaken en Europese Zaken, Bureau van de Secretaris-Generaal van het ministerie van Binnenlandse Zaken (1993-1995)
  • Beleidsmedewerker directie Coördinatie Integratiebeleid Minderheden, ministerie van Binnenlandse Zaken (1995-1998)
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal namens de PvdA (19 mei 1998 - 21 februari 2007)
  • Staatssecretaris van Justitie (22 februari 2007 - 23 februari 2010)
  • Lid Tweede Kamer voor de PvdA (vanaf 12 mei 2010 tot 12 april 2011)

Nevenfuncties

  • Lid bestuur Landelijke Islamitische Vrouwenorganisatie (1996-1998)
  • Lid bestuur Commissie Rotterdam Culturele Hoofdstad (2001)
  • Lid bestuur Stichting Vrienden Museum voor Volkenkunde
  • Lid adviescommissie Europese Netwerk Migratie
  • Lid Raad van Advies Penta-scope
  • Lid bestuur Transact
  • Lid Raad van Advies Stichting Spare Rib Foundation
  • Lid Ambassadeursnetwerk Besturen (2004-2006)
  • Lid adviescommissie Rotterdam Festivals
  • Lid Comité van Aanbeveling SAMAH
  • Lid Comité van Aanbeveling Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum
  • Lid Commissie Benelux Universitair Centrum, leerstoel Krijgsmacht en Samenleving
  • Lid Raad van Toezicht Generation R
  • Lid Comité van Aanbeveling Passionate
  • Voorzitter TRAFIK van Stichting Nederland-Turkije
  • Lid OVSE-parlement, rapporteur voor mensenrechten en democratie
  • Lid algemeen bestuur Atlantische Commissie
  • Lid Raad van Toezicht Ruwaard van Puttenziekenhuis, Spijkenisse
  • Lid Rotterdamse Raad voor Kunst en cultuur
  • Lid bestuur Stichting Ondersteuning Tweede-Kamerfractie PvdA

Persoonlijk

  • Beide grootvaders waren boer én dorpshoofd
  • Vader was steigerbouwer in Rotterdam toen Albayrak in Turkije werd geboren
  • Ongehuwd
  • Albayrak heeft de Nederlandse én de Turkse nationaliteit
  • Ridder in de Orde van Oranje-Nassau (17 maart 2010)

Uitspraken

Of het [de Armeense volkerenmoord, red] ook precies aan de volkenrechtelijke definitie van genocide voldoet, laten wij graag over aan juristen en historici. (9 november 2006, Trouw, samen met Frans Timmermans)

Adres

PvdA Tweede-Kamerfractie
Postbus 20018
2500 EA Den Haag
Telefoon: 070 31 830 25
E-mailadres: n.albayrak@tweedekamer.nl:
Website: persoonlijke pagina Tweede Kamer



Tags

zie ook

0 reacties